«
turk-lirasi-nin-tansiyonu-dustu_05584

 Türk lirası ne durumda

 

Borsa Nasıl Takip Edilir
Borsa Nasıl Takip Edilir

BİST 100 bugün gün içinde 1.483 puana çıkarak 1 Eylül sonrası en yüksek seviyeyi gördü ve günü %1,68 artışla 1.479 puan aralığında günü kapadı.

Türkiye’de döviz tarafında rekor yükselişler görülürken hisse tarafında ise yatırımcılar alıcıydı. Borsanın önemli endeksi olan BİST Bankalar bugün %2 yükselerek 1.279 puana çıktı, bu seviye son bir ayın en yüksek seviyesi oldu.Borsa gündemi bu günler dalganlama söz konusu olurken alım yüksek seviye idi.

Bugün borsada BİST Holding & YatırımlarBİST Kimyasal, Petrol & PlastikBİST Basit Metaller en iyi performansı gösterirken negatif ayrışan tek endeks BİST Turizm oldu. Ayrıca haftalık bazda da sanayi ve basit metaller en çok yükselen endeksler oldu.Aynı zamanda döviz birimleri yüksek idi alımlar.

Bu hafta Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş. DMSAS, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. TSPOR ve Halk Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. HLGYO en çok yükselen hisseler olurken Luks Kadife Ticaret ve Sanayi A.Ş. LUKSK, Bayrak Ebt Taban Sanayi BAYRK ve CEO Event Medya A.Ş. CEOEM ise en çok düşen hisselerden biri  oldu.

 

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *