«
meta

Blokchain platformlarında satışa sunulan Metaverse Arsalarına büyük bir ilgi gösteriliyor.
Arsaları satın alan kişiler ise ikinci el platformlarında soluğu alıyor. Sahibinden web sitesi ikinci el metaverse ilanlarının ilk durağı oldu.
Sandbox, OVR, Decantraland gibi meataverse dünyasına yatırım planlamaları yapan blok zinciri oyunlarında metaverse arsaları kapış kapış satılıyor.Ülkemizin sanal platformlarında da arsa satışları gerçekleşirken, işin ikinci el piyasalarına da düştüğü gözlerden kaçmadı.

 

Sahibinden Metaverse Arsalar
Ülkeler ve topraklar sanal dünyaya aktarıldıktan sonra tabi ki sıra arsa satışlarına da gelecekti.
Uygulama geliştiricileri tarafından haritalar üzerinde belirli bir ölçekte bölünen alanlardan oluşan bu arsalar adeta kapış kapış satılıyor.
Başta sahibinden web sitesi üzerinde ortaya çıkan ve viral olması sonrasında silinmeye başlanan Metaverse Arsa İlanları reel dünyadaki gibi bir hayli pahalı.
Örneğin Antalya’da bulunan bir arsa 2.5 Milyon Türk Lirası satış fiyatı ile sergileniyor. Bu ilan şu anda silindiğinden dolayı aktif olmasa da, etrafında 30’a yakın benzer değerlerde parseller olduğu ifade edilmişti.
Arsaların sanal platformlarda ne kadara satıldığı net olarak bilinmiyor.
NFT arsaların ilk dönemlerinde ve kripto paraların henüz düşük olduğu zamanlarda bu arsalar çok daha uygun fiyatlara satın alınabiliyordu fakat şu an fiyatlar yükselmiş durumdadır.
Son olarak arsa satışları 2 milyon dolar ile rekor bir tutara ulaşmıştı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *