«
Pi Kripto Para Nedir

Pi ağı, ABD Silikon Vadisi’nde geliştirilen ve birçok farklı sorunu çözmek için tasarlanmış yeni ve gelecek vaat eden bir kripto para birimidir. Pi kripto para projesi, Stanford Üniversitesi profesörü olan Dr. Nicolas Kokkalis ve Dr. Chengdiao Fanı tarafından geliştirilmiştir. Pi ağının yaratıcıları, blok zincirlerini geleneksel olarak popüler bir bitcoin türü olarak konumlandırıyor.

Projenin resmî web sitesinde yer alan bilgilere göre Pi kripto para birimi asil bir amaçla oluşturuldu: “hiç kimse kripto para birimi devriminin dışında kalmasın”. Kendilerine Stanford mezunları adını veren projenin yaratıcıları, kripto para madenciliğinin zor olduğunu ve bu piyasaya yatırım yapmanın riskli olduğunu savunuyorlar. Normal kripto para birimlerinin aksine, Pi’nin yaratıcıları kendi projelerini kurdular. Pi kripto para, uygulamasını yükleyen herkesin pillerini tüketmeden cep telefonlarında kripto para madenciliği yapmasına izin verir.

Pi kripto para ekosisteminde bir dizi rol vardır:

  • Öncüler, mobil uygulamayı indirmiş sıradan kullanıcılardır. Uygulamaya girerken robot olmadıklarını günlük olarak onaylamaları gerekir.
  • Elçiler, ağı yeni gelenlere tanıtıyor. Bu tür taktikler ağ pazarlamacılarının ve piramitlerin davranışlarına benzer olduğu için bu nokta çok fazla eleştiriye neden oldu.

Düğümler, uygulamayı kullanan ve programı bilgisayarda çalıştıranlardır.

Pi Kripto Para Biriminin Fiyatı Ne Olacak?

Tüm kripto para birimleri halka açık olarak işlem görüyorsa neden alt başlıkta bir kelime var? Ama Pi o kadar basit değil. Pi kripto para birimi için bir tahminde bulunmak imkânsız borsalarda yok. Üstelik, şimdi onun blok zinciri piyasaya bile sürülmedi. Gerçek şu ki teknik incelemede yaratıcılar, projenin üç aşamasını belirttiler:

Aşama 1: Madeni para aktif olarak çıkarılır, borsalarda işlem görmez. Döviz kuru yoktur ve geri alınamaz veya başka madeni paralarla değiştirilemez.

Aşama 2: İlk aşamaya paralel olarak gerçekleşecek olan mevcut düğümler üzerinde bir test ağının başlatılması.

Aşama 3: Ana ağın başlatılması. Yaratıcıların güvencelerine göre sadece birinci ve ikinci aşamalara katılanlar oraya ulaşacak, bu noktada Pi tamamen merkezsizleşecek ve düğümler dışında kimse tarafından kontrol edilmeyecek.

Muhtemelen şimdiye kadar anladığınız gibi Pi ekosistemi 1. ve 2. aşamalardadır. Üçüncüsüne ne zaman gelinir bilinmiyor, proje web sitesinde kesin tarihler yok.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *