«
60827ec74e3fe01160fa6795

Yaşam koşullarının zorluğu öğrenim yapmakta olan gençleri birçok konuda olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun etkilerini bir nebze olsun rahatlatabilmek için bankalar öğrencilere kredi kartı alma kolaylığı sunmaktadır. Bu kartlar düşük limitli olsa da öğrencilere özel olarak sunulmaktadır.

Öğrenci kredi kartı başvurusu, internet üzerinden, banka şubelerinden veya telefon bankacılığı aracılığı ile yapabilirler. Ayrıca bankaların istemiş oldukları evrakları teslim etmek zorunluluğu bulunmaktadır.

Kredi Kartı Alma Koşulları ve Avantajları

Öğrencilere sunulan kredi kartlarının düşük limitli olması, öğrencinin borç kapasitesinin fazla olmasını önleme amaçlıdır. Bu sayede öğrenciler geri ödemede zorluk çekmeden takibini yapabilirler. Ayrıca öğrencilere özel olan bu kartlar anlaşmalı mağaza ve restoran vb. yerlerde özel indirimler ve kampanyalardan yaralanma fırsatına sahip olabiliyorlar.

  • TC vatandaşı olmak
  • Kimlik ya da ehliyet fotokopisi
  • Öğrenci belgesi
  • 18 ila 25 yaş aralığında bulunmak
  • Tüketici sözleşmesi imzalama

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

TEB

ÜniversiTEB, üniversitelilere özel kredi kartıdır. Bonus özellikli bu kart, bonus üye iş yerlerinde öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Sinema ve tiyatro gibi sosyal aktivitelerde indirim ve havale işlemlerinden ücret almamaktadır.

Yapı Kredi

Play, kredi kartı almak için öğrenci belgenizi ibraz etmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası

Bonus genç, bonus üye işyerlerinde avantaj ve gençlere hitap eden kampanyalardan yararlanma şansı verilmektedir.

Akbank

Exi-26, axess özelliği olan karttan ilk yıl kart ücreti alınmaz, sonraki yıllarda 20tl. Aidat alınır.

Vakıfbank

Like card, World üyesi iş yerlerindeki kampanyalardan yaralanma şansı vardır. Yıllık olarak kart ücreti 12 TL alınmaktadır.

İş Bankası

İş’te Üniversiteli, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kredi karttır. Maksimum özelliğinde ve yıllık kart ücreti alınmamaktadır. Kart ödemelerini aksatmayan öğrenciler için her yıl limit artışı imkânı tanınmaktadır.

Ziraat Bankası

Genç bankkart, öğrencilerin öğrenim süresinde yıllık kart ücreti almıyor. Öğrenim derecelerine göre öğrencilere farklı limit uygulamaktadır. Doktora öğrenimi yapan bir öğrenci 950 TL limitli kredi kartı alabiliyor. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine ise toplamda 800 TL kredi kartı limiti vermektedir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

a e Hakkında

avatar

a e

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *