«
mevcut-kredi-disinda-ikinci-kredi-talebi-nasil-karsilanir

Farklı ihtiyaçlar için kişiler, bankaların sunmuş olduğu düşük faiz ve ödeme koşullarını göz önünde bulundurarak bankalardan kredi talebinde bulunmaktadır. Bir takım sıkıntılarını gidermek ve tamamen ihtiyaç anlamında taleplerini ileten tüketiciler bankalara başvurarak ve gerekli belgeleri hazırlayarak şubeye gider.

Kredisi devam eden şahıslar ikinci krediyi çekme şansına sahip olur mu sorusuna verilecek cevap bazı kriterlere göre değişeceği yönündedir.

Anlaşmalı olduğunuz bankadan çekmiş olduğunuz krediyi ödedikten sonra yeni bir ihtiyaç kredisi çekmek durumunda kalırsanız bir takım özellikleri taşımanız gerekmektedir. Bu tarz müşteriler için bankaların uyguladığı KKB sorgulama yöntemiyle kredi puanınız incelenir. Daha önce kullandığınız kredilerde ödemelerde sorun yaşamamış iseniz bu durum sizin için gerçekleşebilir.

İkinci bir krediyi aynı anda çekebilmek için sadece kredi puanına bakılmaz. Aylık gelir durumunuz üzerinde yapılan incelemelerden sonra farklı bir problem yaşayıp yaşamadığınız da incelenir.

Daha sonra maaş durumuna göre tekrar kredi imkânı sunulabilmektedir. Ayrıca ikinci krediyi almak için ilk kredinizin bir kısmının gecikme yaşanmadan ödenmiş olması da gerekir. Bu anlamda kişilerde oluşabilecek psikolojik durumlar her zaman göz ardı edilmiştir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk şey geri ödemelerinizi yaparken düzenli bir şekilde yapmanız olacaktır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *