«
640xauto

Günlerdir beklenen memur ve emekli maaşlarındaki artış ile ilgili haber geldi. Geçtiğimiz ay memur maaşlarına yapılan zam ile Ocak ayı enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyordu. Dün açıklanan enflasyon rakamlarına göre, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yansıyacak enflasyon farkı net olarak belirlendi. Memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkı ne kadar?

Memur ve emeklilerin merak ettiği konulardan biri olan enflasyon rakamları dün açıklandı. Yapılan açıklamaya göre, Ocak ayı için enflasyon%11.10 olarak belirtildi. Memur ve emeklilerin, yılın ilk altı ayında enflasyon farkı almaya hak kazandığı da açıklanmıştı.

Memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkı ne kadar? Enflasyon farkı ne zaman yatırılacak.. İşte haberin detayları..

2022 yılının ilk 6 ayı memurlara %5 oranında zam yapılacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında bu oranın %7.5’e yükseldiğini ifade etmişti. 2022 yılının Ocak ayında Enflasyon oranı aylık bazda , %11.10 oranında gerçekleşti. Böylelikle memurlara %3.6 oranında enflasyon farkı gelmiş oldu. Yılın iki yarısı için de uygulanacak zam oranı belli oldu.

2022 yılının ilk yarısı için %7.5, ikinci yarısı için ise %7 oranında zam uygulanacak.

 

Enflasyon Farkı Ne Zaman Yatırılacak?

Memur ve memur emeklilerinin, enflasyon farkını ne zaman alacakları konusunda yaptığı araştırmalar son buldu.. Enflasyon farkının ne zaman alınacağı açıklandı. Memur ve emekliler, enflasyon farkını temmuz ayında alacakları maaşlarda görebilecek.

 

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *