«
mevcut-kredi-disinda-ikinci-kredi-talebi-nasil-karsilanir

lübnan kriz

Lübnan’da kriz var, günde bir fincan kahve içmekten mahrum ettiler

ABD doları rezervlerindeki açık nedeniyle Lübnan lirası yüzde 90’ın üzerinde değer kaybederken, Lübnan devleti gelmiş geçmiş tarihinin en kötü ekonomik krizini yaşıyor.

Lübnan’daki ekonomik kriz ve para birimdeki değer düşüşü ile beraber Lübnan kırmızı alarm veriyor.

BASHİR CORFALİ, Müşteri

“Eskiden bir fincan kahveyi, dükkanına göre 1.500 Lübnan lirasına (yaklaşık 1-2 ABD doları) veya 750 Lübnan lirasına alırdım. Şimdi bir fincan kahvenin fiyatı 7.500 Lübnan lirası ve her hafta ancak iki fincan kahve içebiliyorum. Kahve içmeye paramız yetmiyor.”Üstelik eskisi kadar zevkli olmadığını söyledi.

Lübnan devleti kırmızı alarm veriyor

Lübnan, binlerce kuruluşun kapanmasına ve yüz binlerce kişinin işten çıkarılmasına neden olan eşi benzeri görülmemiş bir ekonomik ve mali krizin içinde bulunuyor Lübnan devleti birçok halkı dış göç arayışına girdi yaşanan ekonomi krizi birçok kişinin iş veren ile iş alanlar arasında anlaşılmazlığa yol açtı.

Lübnan, ülkeyi mevcut krizden çıkaracak milyarlarca dolar yardımın önündeki engellerin kaldırılması umuduyla Uluslararası Para Fonu ile görüşmelere başladı.Uluslarası Para Fonu önümüzdeki hafta olumlu olumsuz sonuçlanırcağını bahsetti.

Makalemizde Hiçbir Şekilde Yatırım Tavsiyesi Yoktur.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *