«
Kripto Paranın Yasak Olduğu Ülkeler

İlk kez 2018 yılında yapılan araştırma ile kripto parayı yasaklayan ülkeler günümüze kadar artarak devam etti. Şuan da toplam dokuz ülke kripto parayı yasaklamış durumda.

Çin, Mısır, Irak, Fas, Nepal, Cezayir, Bangladeş, Katar ve Tunus kripto para birimlerini yasaklayan ülkelerdir. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip olan Çin, yaptığı açıklamalar ile kripto para piyasasını hareketlendirmişti .

 

Bitcoin’in Yasak Olduğu Ülkeler

Kripto para birimleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Bitcoin, bazı ülkelerde yasak hale gelmiştir. Afganistan, Pakistan, Cezayir, Suudi Arabistan, Katar, Vanuatu, Bolivya, Bangladeş, Makedonya, Vietnam ülkeleridir.

Bitcoin’in yasak olduğu ülkelerin yanı sıra, biraz kısıtlandığı ülkelerde mevcuttur.

 

 Bu Ülkeler;

Zambia, Nepal, Mısır, American Samou, Çin, Hindistan, Ekvador, Indonezya, Morocco

 

Bitcoin’in Ne Yasal Ne Yasak Olduğu Ülkeler

Bazı ülkelerde Bitcoin kullanımı ne yasak ne de yasal olarak belirlenmiştir.

Arnavutluk, Kolombiya, Fransız Guyanası, Gabon, Jamaika, Andorra, Arjantin, Barbados, Kazakistan, Kenya, Kosova, Kırgızistan, Malezya, Maldivler, Mauritius, Ürdün, Nijerya, Panama, Paraguay, Peru, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Tanzanyaz, Uruguay ülkeleridir.

 

Bitcoin’in Yasal Olduğu Ülkeler

Raporlara göre Bitcoin gibi para birimlerinin yasal olduğu yaklaşık 111 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden bazıları şunlardır;

Ukrayna, İsviçre, Hollanda, Litvanya, Japonya, Cebelitarık, Malta, Estonya, Birleşik Krallık, Almanya, Bermuda, Slovenya, Singapur, Gürcistan, Belarus, Hong Kong gibi ülkelerdir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *