«
Popüler Kripto Para Borsası Hack Saldırısına Uğradığını Duyurdu

Kripto para dünyasında bir hırsızlık vakası daha yaşandı!

Kripto para dünyasında üst üste gelen siber saldırı ve hırsızlık olayları hız kesmeden devam ediyor. Platformların cüzdanlarını hedef alan siber saldırganlar, milyonlarca dolarlık kripto soygunlara imzalarını atıyor.

Saldırganlar bu sefer AnimocaBrands markasının Lympo NFT adındaki pazarına saldırdı ve sıcak cüzdanlardaki LMT tokenleri çaldılar. Yaklaşık olarak 18.7 milyon dolarlık bir soygun olduğu biliniyor.

Bu olayların önüne geçecek birileri ve bir çözüm de yok gibi duruyor.

AnimocaBrandssoyulan sıradaki durak!

Kripto para dünyasında pek çok NFT tabanlı oyunun geliştiriciliğini yapan AnimocaBrands markasının kendine ait NFT platformu saldırıya uğradı.

Lympo NFT platformunun sıcak cüzdanlarına erişen saldırganlar 18.7 milyon dolar değerinde LMT tokenleri çaldı.

Yaklaşık 165 milyon LMT tokeni UNISWAP borsasında değiştiren saldırganların ETH olarak farklı cüzdanlara transfer ettikleri belirtiliyor. LMT tokenin fiyatı da 12 cent civarında iken saldırı haberiyle 1 cent seviyesine kadar düştü.

AnimocaBrands konuyu araştırdıkları ve en kısa sürede bir çözüm bulacaklarını açıkladı. Genelde merkeziyetsiz borsalarda satışta olan LMT likiditesi kaldırıldı.

Bu yüzden belirli bir miktarın üzerinde alım-satımlarda değeri oldukça düşük kalacak. Firma yatırımcıların al-sat yapmayı bir süre bırakmasını istedi.

Geçtiğimiz hafta LCX borsası da saldırıya uğramış ve 7 milyon dolar kaybetmişti. Geçen yıl bu saldırıların 1 milyar dolardan fazla kripto para varlığının çalınmasına neden olduğu ifade ediliyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *