«
download

Dünya ekonomik düzeninin değişmesiyle birlikte farklı yatırım arayışına giren insanların ilk baktıkları yer kripto paralardır. Kripto paralar artık teknolojilerinin getirilerinin yanında aynı zamanda alım satım yapılan, para kazanılan veya kaybedilen bir tür finansal ticaret haline gelmiştir. Kripto paralar yüksek kazançlarla insanları cezp ederken, riski fazla olduğundan, bazen kaybedilen tutarlarda çok yüksek olabilir. Aynı zamanda hızlı iniş çıkışlar olduğu için anlık kar zarar durumlarıyla da karşı karsıya kalınabiliyor. Bu durum, kripto para al-sat yapan ya da yatırımcılara ise kripto para analizi nasıl yapılır? Sorusunu aklılara getiriyor. Kripto para analizi yapabilmek için öncelikle teknik analiz konusunda bilgilenmek gerekiyor. Örneğin bir kripto para grafiği açtığınızda en azından trendler, destek direnç yerleri gibi temel grafik analizi dediğimiz analizleri öğrenmek gerekiyor.
Kripto para analizi nasıl yapılır? Denildiğinde cevap aslında grafik analizinde yatıyor. Grafik okumak alım satım işlemlerinde doğru fiyattan alım satım işlemi yapmanızı sağladığından kazanma ihtimali de oldukça yükseliyor.
Kripto Paralarda Teknik Analiz
Kripto paralarda teknik analiz, genel anlamda adından da anlayacağınız gibi fiyatların teknik olarak incelendiğinde nasıl seyrettiğini bize anlatan grafiklerdir. Teknik analiz bu konuda kullanılan bazı araçlar ile yapılabilir. Bu araçların aslında adı indikatördür. İndikatörlerin gösterdiği bilgiler ışığında oluşan şekle veya grafiğe ise ‘formasyon’adı verilir. Matematik ve ekonomiyi birleştiren bilim adamlarının, yıllarca çalışmaları sonucunda bir çok indikatör doğmuştur. Bunlardan bazılar hala kullanılmakta bazıları yeni bilgiler ışığında yenilenmektedir. Kripto paralar, teknik analiz yapılırken bir çok indikatör kullanılır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *