«
ihtiyaç kredisi nasıl alınır

İhtiyaç kredisi nasıl alınır, bireysel banka müşterilerinin nakit ihtiyacı anında en çok tercih ettiği kredili ürünlerden biridir.Online bankacılık veya şube aracılığı ile başvurusu yapılabilen bu kredi türünde bankalar tarafından belirlenen güvenlik kriterleri ve kullanılabilir limit dahilinde onaylanabilir.
Birçok banka için kullanılabilir maksimum kredi limiti, online bankacılık başvuruları için 50.000 TL olarak belirlenmiş durumdayken bu limit şube aracılığı ile yapılabilecek başvurularda finansal durumunuza göre 500.000 TL ve daha üst limitlerde kullanılımınıza sunulabilir.
Peki ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak müşterileride aranan kriterler ve istenilen evraklar nelerdir? Bu sorunuzun yanıtını ve kredi başvurusunu nasıl yapabileceğiniz dair bilgiler ile birlikte ihtiyaç kredisi nasıl alınır aşağıda bulabilirsiniz.

ihtiyaç kredisi nasıl alınır
ihtiyaç kredisi nasıl alınır

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İhtiyaç kredisi başvurusunda banka sizden bazı evrakları temin etmenizi istemektedir.Bu evraklar arasında maaş bodrosu, sgk hizmet dökümü ve ek gelir belgeleri gibi bazı evraklar yer almaktadır.Eğer bankanın aktif olarak müşterisi iseniz sizden sadece maaş bodrosu ve sgk hizmet dökümü ile birlikte çalıştığınız firmadan alacağınız imza sirküleri istenmektedir.Ancak eğer maaş müşterisi iseniz bu belgelerin hiçbirine ihtiyacınız yoktur, zaten maaşınızı çalıştığınız banka ve şubeden aldığınız için banka bu bilgilere sahiptir.
İhtiyaç kredisi başvurusu için ihtiyacınız olan belgeler şunlardır;

➔ Maaş Bodrosu ( Kaşeli İmzalı )
➔ İmza Sirküleri ( Çalıştığınız firmadan alınacak / Kaşeli- İmzalı )
➔ SGK Hizmet Dökümü
➔ Nüfus cüzdanı fotokopisi
➔ İkametgah belgesi

bu belgelere sahipseniz kredi başvurunuz için şubeye giderek hızlıca başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

ihtiyaç kredisi nasıl alınır
ihtiyaç kredisi nasıl alınır

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İhtiyaç kredisi nasıl alınır? Başvurunuzun değerlendirme süreci kredi notunuza ve finansal durumunuza göre uzayabilir veya kısalayabilir.Eğer emekli veya maaş müşterisi iseniz krediniz aynı gün onaylanabilir.Kredi notunuz 1300 ve altında ise kredi başvurunuz genel müdürlüğün onayına gönderebilir ve bu süreç 1 gün ile 1 hafta arasına kadar sürebilir.
Kredi başvurunuz onaylandığında bankanın müşteri temsilcisi tarafından aranacaksınız, ayrıca onaylandığına dair sms ile bildirimde alacaksınız.Krediniz onaylandıktan sonra şubeden veya online bankacılık aracılığı ile kredinizi kullanabilirsiniz. Örnek olarak QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisini inceleyebilirsiniz.

 

Bu yazımızı yararlı bulduysanız, buna benzer diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. Diğer yazılarımıza göz atmak için linke tıklayınız.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *