«
orcam

OrCam, okuma zorluğu yaşayan ve görme engelli kişiler için baskılı veya dijital olan metinleri sesli olarak okuyabilen MyEye Pro’ya uygulamanın kullanıcılarının bazı kelimeleri bulabilmesi için Akıllı Okuma modunu geliştirdi.
OrCam, iki farklı ürünü CES 2022 fuarında sergiledi. CES inovasyon ve sağlık kategorilerinde ödüle layık görülen MyEye Pro ürünü, baskılı veya dijital metinleri sesli olarak aktarıyor ve ürünleri tanımlayarak kullanıcılara destek oluyor.

 

İşlemcisi daha hızlı!
Bir süredir kullanımda olan OrCam MyEye Pro, bazı yeni özellikler de sunuyor. Normal bir gözlüğe entegre olabilen ürün, bilgisayarlarda bulunan ”Bul” işlevine benzer, kullanıcıların talep ettiği bilgilere ulaşmasını kolaylaştıran bir Akıllı Okuma moduna sahiptir.
Önceki versiyonlarda bulunan bir mikrofon yerine iki adet mikrofona, daha hızlı bir işlemciye ve pil ömrüne, geliştirilen bir gözlük ekine sahiptir. Daha hızlı bir işlemci sayesinde ürün daha hızlı açılıyor ve yüz tanıma için daha yüksek doğruluklu yanıtlar verebiliyor.
Geçen sene gelen iyileştirme sayesinde ürün sesli komutlara karşılık verme kabiliyetine sahiptir. Sesli asistan, ” Hey OrCam” diyerek aktifleştirilebiliyor.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *