«
en kolay kredi kartı veren banka

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka Hangileri ?

En kolay kredi kartı veren bankalar kredi kartı sahibi olmak isteyen birçok kişi tarafından merak edilmektedir.Özellikle ilk kez kredi kartı alacak veya ilk kez bir banka müşterisi olacak kişiler tarafından sorulan bu sorunun yanıtını bu makalemizde sizlerle paylaşacağız.

en kolay kredi kartı veren banka

Öncelikle bankalar her müşteriye kredi kartı vermemekte ve bazı kriterlere dikkat ederek değerlendirme yapmaktadır.Öğrenci veya daha önce hiçbir banka ile çalışmamış kişiler bankaların gözünde belirsiz finansal duruma sahip olacağı için bu kişilere kredi kartı kolay verilmemektedir.Eğer çalışıyorsanız maaş aldığınız bankanın kredi kartına başvuru yapabilirsiniz, diğer bankalara göre kart başvurunuzun onaylanma ihtimali yüksek olacaktır.Ancak çalışmıyor iseniz kredi kartınızın onaylanması için sadece en kolay kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz gerekecektir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar yeni müşteri kazanmak için risk kriterlerini düşük tutmakta ve diğer bankalara göre daha kolay kredi kartı vermektedir.Ülkemizde en kolay kredi kartı veren banka Enpara ve Garanti BBVA’dır.Garanti bankası özellikle gençler için oluşturduğu Bonus Genç kartı birçok öğrenci ve çalışmayan gence kolayca vermektedir.Dijital banka olarak bilinen Enpara’da risk puanı düşük olsun olmasın yeni müşteri kazanmak için birçok müşteriye kolay kredi kartı verebilmektedir.

Bu bankaların haricinde kolay kredi kartı veren bankalar aşağıdaki gibidir.

Denizbank
Yapı Kredi
İş Bankası
ING Bank
Ziraat Bankası
Finansbank
Türk Ekonomi Bankası (TEB)

en kolay kredi kartı veren banka
en kolay kredi kartı veren banka

 

Yukarıda paylaştığımız bankalardan kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.Bu listedeki bankalardan bazıları size teminatlı kredi kartı da sunmaktadır.Eğer kredi kayıt bürosundaki risk puanınız düşük ise ve en kolay kredi kartı veren banka bile size kart vermiyor ise bir miktar teminat ile blokeli kredi kartı alabilirsiniz.Bir süre bu kartı kullanarak kredi puanınızı yükseltebilir ve kolay kredi kartı veren bankalara tekrar kart başvurusunda bulunarak yüksek limitli kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Değerlendirme Süreci Ne Kadar Sürer?

Yukarıda paylaştığımız en kolay kredi kartı veren bankalardan birine kart başvurusu yaptığınızda başvurunuz incelenmek için bir süre değerlendirmeye alınacaktır.Bu süreç ortalama 3 iş günü olarak belirlenmektedir.Bu süreçte banka sizin finansal durumunuzu araştırmak için hesap hareketlerinizi inceler ve bir finansal analinizi yapar.Ardından risk değerlendirmesi sonucunuza göre kart başvurunuzu sonuçlandırmaktadır.

 

Bu makale hoşunuza gittiyse kredi kartları ile ilgili olan diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *