«
dogecoin nedir?

dogecoin nedir? nasıl alınır? dogecoinden para kazanma

Bu yazımızda dogecoinle ilgili tüm soru işaretlerini giderdik. Kripto paralarla hiç ilgisi olmayan birisi dahil çok rahat bir şekilde dogecoin alıp satabilecek.

Coinseed, Müşterilerinin Mevduatlarını Onayları Olmadan Dogecoin'e Çevirdi - Limenya

Dogecoin, Billy Markus ve Jackson Palmer isimli yazılımcılar tarafından yazılan bir kripto paradır. Dogecoinin logosunda Shiba Inu cinsi köpebir köpek bulunur. Litecoin tabanlı bir kripto paradır. 06.12.2013’te ilk kez piyasa sürülen dogecoin 28 Ocak 2021’de 5,5 milyar$ gibi bir piyasa hacmine çıkmıştır. Bundan yaklaşık 4 ay sonrasınra piyasa hacmin 62 milyar $ değerini geçmiştir. “To the moon” sloganıyla (aya doğru!) piyasada kendine yer bulan coin kısa süredeki ilerlemesiyle kendisine ciddi bir yer edinmiştir.

Dogecoin nasıl yükseldi?

2021 yılının Ocak ayında Reddit kullanıcılarının bu kripto paraya mizah amaçlı olarak ilgi duyması sonucu Doge ‘nin adı duyuldu ve tüm borsalarda hızlıca bir yükselmeye geçti. Yaklaşık olarak 8 katı değerine ulaşan dogecoin alıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başardı. Arkasından Tesle şirketinin sahibi Elon Musk ‘ın yüklü miktarda Dogecoin aldığını açıklamasıyla tekrar ciddi bir yükseliş başladı ve yine Elon Musk ‘ın sosyal medya hesaplarından sıkça bu paranın reklamını yapmasıyla yükseliş istikrarlı bir biçimde devam etti.

dogecoin nedir?
dogecoin nedir?

İşte tüm zamanların Dogecoin grafiği ve yukarı bahsettiğimiz o inanılmaz yükseliş. Soldaki resimde görülüyor. Yükselmenin olduğu zamanda alıcısına yüksek oranda kazançlar sağlayan dogecoin kısa vadelerde yine yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

 

 

 

 

Dogecoin nasıl alınır?

 

dogecoin nasıl alınır?

Dogecoin almak için öncelikle bir kripto borsasına kayıt olmalısınız. Hangi borsaya kaydolmak istediğinizi bilmiyorsanız. Daha önceden yayınladığımız Güvenilir Kripto Para Sitelerinden 5 tanesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Üye olduktan sonra satın alınan veya satılan kısma gelip, ne kadar almak istediğinizi yazmanız yeterli.

Daha sonra almak istediğiniz miktarı onaylıyorsunuz ve paranız karşlığı aldığınız dogecoin spot cüzdanınızda yerini alıyor.

 

 

Peki spot cüzdan nedir?

Spot cüzdanı bir çeşit banka hesabı gibi düşünebilirsiniz. Nasıl banka hesabınızda TL cinsinden sahip olduğunuz para varsa spot cüzdanınızda da bir veya birden çok sahip olduğunuz coin bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *