1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Çin’in Ekspres Kargo Sektörü’nün Büyüklüğünün 182 Milyar Dolar’a Çıkması Tahmin Ediliyor!

Çin’in Ekspres Kargo Sektörü’nün Büyüklüğünün 182 Milyar Dolar’a Çıkması Tahmin Ediliyor!

«
cinde-ekspres-kargo-sektoru-182-milyar-dolara-ulasacak-UAlXTnvH

Çin Devlet Posta Bürosu, ülkenin ekspres kargo sektörünün büyüklüğünün 2022’de geçen yıla göre %12 seviyelerinde artış göstererek 182 Milyar Dolar’a ulaşmasının beklenildiğini açıkladı.

Çin Ulusal Radyosu’nun bugünkü yayınında ülkede bu yıl gönderilecek olan kargo sayısının geçen seneye göre %13 oranında bir yükseliş göstereceği açıklandı.

Geçen yıl ülkede 100 milyar adetin üzerinde bir kargo hareketi oldu.

Çin Devlet Posta Bürosu Başkan Yardımcısı Chen Kai, ” Çin’de bu sene gönderilen kargo adeti 100 milyarı geçti. Çin, gönderilen kargo sayısında son sekiz yılın dünya lideri konumunda. Kargo sektörünün bu büyük desteği ile, üretim hacmi, tarım ürünleri ve e-ticaret satış rakamlarında yeni rekorlara imza atıldı. Sekiz farklı kargo firması borsaya dahil oldu. Çin’i dünyadaki ülkelerle bağlayan kargo sisteminin sağlam bir temeli oluşturuldu” açıklamalarında bulundu.

Çin’de günde yaklaşık 700 milyon kişi kargo hizmetlerini kullanıyor. Ayrıca ülkede kargo sektöründe çalışanların sayısı 200 bin civarında.

Kargo sektörü başta büyük veri olmak üzere nesnelerin interneti, yapay zeka ve insansız hava araçları gibi yüksek teknolojilerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

a e Hakkında

avatar

a e

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *