«
CHİLİZ (CHZ) Coin Nedir

Malta’da 2012 yılında kurulan Chiliz, ana akım tüketicilerine yönelik blok zinciri destekli olan ürünler için bir para birimidir. Chiliz, spor ve eğlence kurumlarına etkileşim kurmaları amacıyla ve bunlardan para kazanmalarını sağlamak için blok zinciri tabanlı  araç sağlar. Chiliz, dünyanın ilk blockchain tabanlı olan hayran etkileşimi ve ödül platformu için kurulan dijital para birimidir. Geçtiğimiz günlerde büyük ivme yaparak yatırımcıların ilgisini çeken Chiliz coinin, yükseleceği düşünülüyor.

Özel platform para birimi olarak bilinen coin, hayranlar ve ortakların socios uygulamasında yayınladığı anketlerde oy kullanımına izin vererek kullanıcılara etkili karar verme gücünü sunmaktadır. Taraftar Tokenlerini satın almak için Chiliz kullanılıyor.

 

ERC-20 Coin Nedir?

2015 yılında Fabian Vogelsteller tarafından kurulan ERC-20 coin, Ethereum ağı üzerindeki tüm sözleşmelerde kullanılan standart bir birimdir. Ethereum, kripto para piyasasında Bitcoin’den sonra ikinci olan en yüksek değere sahip coindir. Ethereum coin ağı üzerindeki coinler, birçok farklı dijital varlığı temsil etmektedir. Kısaca, Ethereum coinleri Ethereum blockchain ağı üzerindeki akıllı sözleşmelerden oluşmaktadır.

 

CHİLİZ (CHZ) Kurucusu Kimdir?

Chiliz (CHZ) coinin kurucusu, Alexandre Dreyfus adlı iş adamı ve girişimcidir. Dreyfus, kripto para üzerinden birçok kulübe kaynak sağlayarak Global Poker Ligi’nde yer aldı.

Chiliz (CHZ) Socios.com tarafından piyasaya sürülen bir coindir. ERC-20 token’i olarak ethereum ağı üzerine kurulmuştur.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *