«
Borsalardaki Bitcoin Arzı, Son 3 Yılın En Düşük Seviyede

 

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süredir inişli çıkışlı hareketleri ile gündeme geliyor. Bunun yanında Cuma günü Bitcoin‘in 43.863 dolardan, 41.928’e düşmesinin sebebinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgali görüşmelerinden kaynaklandığını belirtildi. Ayrıca Blockchain veri şirketi Santiment, söz konusu bu düşüşün borsalardaki Bitcoin arzını da etkilediğini gösteren bir paylaşımda bulundu.

Bitcoin Borsa Arzı Azalıyor

Santiment tarafından elde edilen son veriler; önde gelen dijital borsalardan Bitcoin (BTC) çıkışlarında keskin bir artışın altını çiziyor. Rakamlara göre, BTC ticaret platformları, Şubat 2021’deki yüzde 14’ten fazlasına kıyasla, şu anda kripto varlığının dolaşımdaki arzının sadece yüzde 10,8’ini elinde tutuyor.

Ayrıca Santiment durumu şu ifadeler ile özetledi:

Başka bir dizi dramatik düşüşle birlikte, Bitcoin’in borsalardaki arzı, Aralık 2018’den bu yana görülen en düşük yüzde olan yalnızca yüzde10.87’ye düştü. Genel olarak, kripto paraların borsa limitlerini aşma eğilimi devam ediyor.

Santiment, bunun yanında bu hareketliliğin sadece Bitcoin’i değil, hisse senedi piyasalarını da etkilediğini vurguladı. Son olarak Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinMarketCap verilerine göre; 42,312.43 dolardan işlem görüyor.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *