«
Borsa Nasıl Takip Edilir

Borsa Nasıl Takip Edilir sorusu aslında oldukça basittir. Borsayı takip etmek isteyen yatırımcılar teknolojinin sürekli gelişmesi sayesinde artık birçok farklı kanaldan anlık işlem takibi yapabilirler. Piyasa analizi, makro ve mikro ekonomik gelişmelerin takibi, faiz oranları ve yabancı piyasa verilerin anlık olarak yayınlandığı borsa uygulamaları ve borsa takip sistemleri sayesinde 7 gün 24 saat borsa takibi yapılabilmektedir.Bu borsa takip yazılım ve uygulamalarının bazıları ücretli olsada hem telefonunuzdan hemde bilgisayarınızdan takip edebileceğiniz bir çok yazılım bulunmaktadır.

Borsa takip uygulaması sayesinde portföylerinizi de takip edebilir ve yeni portföyler oluşturabileceğiniz gibi favori yatırımcı ve brokerlarınız borsa ve piyasalar hakkındaki görüşlerini takip edebilirsiniz.Borsa takibi birçok yatırımcının nasıl yapılabileceğini bilmesi gereken önemli verilerden biridir.Eğer kısa süreli yatırım yapan bir yatırımcı iseniz piyasaların anlık gelişmeleri sizin için önemlidir ve bunun için sürekli borsa takibi yapmanız şarttır.Peki borsa takibi nasıl yapılır?

Borsa Nasıl Takip Edilir
Borsa Nasıl Takip Edilir

Ekonomik Gelişmelerin Takibi

Borsa takibi yapabilmek için faiz ve istihdam verileri gibi önemli verilerinin açıklanacağı tarihleri takip edip hazırlıklı olmanız önemlidir. Böylece hangi verinin ne zaman açıklanacağını ve piyasalarının beklentisinin ne olduğunu kolayca bilebilirsiniz.Bu gibi haberleri ve verilerin açıklanma tarihlerini borsa takip uygulamaları ile takip edebilir ve borsa siteleri sayesinde haberdar olabilirsiniz.

Mali Bilançolar ile Borsa Takibi

Pİyasaları etkileyen mikro verilerden biride şirketlerin düzenli olarak açıkladı mali bilançolardır.Bu verilerde şirketlerin kaar payı ve zarar miktarı gibi bilanço özetleri duyurulmaktadır.Bu verileri sürekli olarak borsadan takip ederek alım satım işlemleri oluşturabilir ve yeni emirler verebilirsiniz.Ayrıca mali bilançolar arasında şirketlerin kredi notu ve risk puanı gibi önemli verilerde yer almaktadır.Bu sayede hangi hisse senedinin kazandırabileceğini ve potansiyelini tahmin edebilirsiniz.

Borsa Nasıl Takip Edilir
Borsa Nasıl Takip Edilir

Politik Gelişmeleri Takip Edin

Borsa Nasıl Takip Edilir sorusunun son cevabı ise siyasi ve politika gelişmeleridir. Siyasi ve politika gelişmeleri ekonomiyi etkileyen en önemli faktörlerden biridir.Ülkelerde gerçekleşen etkinlikler yerel para birimlerini etkileyeceği gibi para politikaları ve faiz kararları da döviz ve hisse senetleri ile birlikte şirketlerin potansiyelini doğrudan etkileyen makro verilerdir.

Bunları anlık olarak birçok borsa uygulamasından takip edebileceğiniz gibi faiz kararları, seçimler ve atamalar ile birlikte işsizlik verileri gibi birçok verinin ne zaman açıklanacağını yine borsa takibi yaparak bu uygulamalardan kolayca öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz, borsa ile alakalı diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

Makalemizde Hiçbir Şekilde Yatırım Tavsiyesi Yoktur.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *