«
bloom

Bloomberg analistlerine göre, Bitcoin fiyat momentumu göstergesi kritik bölgeye girdi. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Fed’in duyuruları ve Rusya Merkez Bankası uyarıları üzerine neredeyse 38 bin dolara düştü. Ancak, satıcıların hakimiyeti ödünç alma zamanında olabilir.

RSI, Bitcoin fiyatının dip seviyesinin yakınında olduğunu söylüyor

Bloomberg Business uzmanları tarafından paylaşılan analize göre Bitcoin’in göreceli güç göstergesi (RSI) “magical” 30-40 bölgesine girdi. Tarihsel olarak, RSI 40’ın altında olduğunda, Bitcoin (BTC) aşırı satılıyor: ayıların fiyatı bastırmak için daha fazla enerjisi yok. RSI, 1978’de hisse senedi ve emtia analisti J. Welles Wilder tarafından icat edildi. Görece Güç Endeksi (RSI), hız yanı sıra yönsel fiyat hareketlerinin değişimini (büyüklüğü) ölçmek için kullanılan oldukça ustalıklı bir momentum tabanlı osilatördür. Esasen RSI, grafiksel olarak gösterildiğinde, belirli bir piyasanın şimdiki ve tarihsel güç ve zayıflığını göstermek için kullanılabiliyor.

Büyük kripto para birimleri için RSI, Ocak ayının başından bu yana “aşırı satım” sularında yüzüyor.
7 Ocak 2022’de, ikinci bir kripto para birimi olan Ethereum (ETH) için RSI göstergesi iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu nedenle bazı analistler, Bitcoin ve büyük altcoin projelerinin devam eden mini ayı piyasasının dibine yaklaştığından emin görünüyor.

2022’de kripto boğaları için en acılı üçüncü gün

Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 10 oranından fazla düştü ve fiyatı, büyük satışların ortasında büyük spot borsada kısa bir süreliğine 38.100 dolara ulaştı. Bugün erken saatlerde yaşanan piyasa paniği ABD Merkez Bankası’nın parasal daralmaya doğru kaymasına bağlanıyor. Coinglass (eski adıyla Bybt)’a göre, son 24 saat içinde 726 milyon dolardan fazla kripto pozisyonu tasfiye edildi; boğalar bu devasa hacmin yüzde 81’inden fazlasından sorumlu tutuluyor.

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, lider kripto para birimi fiyatı son 24 saatte yüzde 9,6 oranında azalarak, şu anda 38.453,62 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin son 24 saatlik işlem hacmi 33.501.990.345 dolar düzeyinde geçekleşti. Dolaşımda 19 Milyon BTC coin arzı ve toplamda 21 Milyon coin arzı bulunmaktadır. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Finansgunlukcom adresini ziyaret ediniz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

finans gunluk Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *