«
en iyi borsa uygulaması

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin henüz doviz daha yaygın bir yatırım birim degildir.Ama yakında olacak gibi birçok ülke Bitcoin tarafına yönelmeye başladı. Ocak 2017  tarihi itibariyle yaklaşık 14.9 milyar dolar değerinde Bitcoin piyasaya girdi.Bitcoin piyasaya süren ilk firma Blockchain firmasıdır.

Peki ne kadar güvenli Bitcoin ?

Bitcoin kendine göre ne kadar riskler taşısa da birçok kişi için yeni nesil kazanç kapısı olmuştur.Şuan tahmini degeri petrol fiyatın 5 katına eşittir.Coinler en iyisi denilebilir.Alım – satım yaparken özel random cüzdan kodları ile korunmaktadır.Kısaca güveli denilebilir.

Blockchain’in Dayanıklı Yapısı

Blockchain hackerlere karşı güvenli bir yapısı bulunmaktadır.Birçok log ve random sistemleri korunduğu söylenmektedir.Blockchain’de bulunan geçmiş işlemlerin kaydından göndericinin sahip olduğunu söylediği Bitcoinleri kontrol ediyor. Daha sonra diğer bilgisayarlar alıcıyı kontrol ediyor ve teyitliyor. Bunu takiben, bu ticari işlem diğer ticari işlemlerle birleştiriliyor ve temel bitcoin yazılımını çalıştıran bilgisayarlar (madenciler olarak da bilinir) bu ticari işlemler bloğunun geçerliliğini teyitlemek adına karmaşık matematiksel bir problemi çözmek için birbirleriyle yarışıyor. Bir bilgisayar bu yarışın içinde çıkmak imkansız hale geldiğini biliniyor.

Bitcoin Siber Hırsızlığı Karşı Nasıl

Blockchain teknolojisi göreceli olarak güvenlidir. Kötü niyetli aktörlerin yokluğunda, bitcoin ticareti de güvenlidir. Ancak denkleme insan faktörünü soktuğunuz anda işler karmaşıklaşmaktadır. Tabii ki bu önerme her konuda doğrudur.Siber hırsızlığa karşık karışık birer algoritmaya sahip birçok hacker için imkansız olsa da bazı hackerler için çocuk oyuncağı

Borsada Nasıl Kazanılır
Borsada Nasıl Kazanılır

 

 

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *