«

Araç kredisi nasıl çekilir

Araç Kredisi Nasıl Çekilir? (Dikkat Edilmesi Gerekenler)

Ülkemizin önde gelen bankaları araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara, ister sıfır isterse 2. El araç alımında uygun ödeme yöntemleri ile taşıt kredisi veriyor. Ayrıca bankaların anlaşmalı olduğu firmalar ya da araba markaları için alınacak kredi de büyük kolaylıklar ve indirimler sağlanabiliyor.

araç kredisi nasıl çekilir ?
araç kredisi nasıl çekilir ?

Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi çekmek isteyen vatandaşlar öncelikle kredi için gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra kredi için başvurabilirler. Bu evraklar;

 • TC Kimlik,
 • Adınıza düzenlenmiş fatura ( su, elektrik veya doğalgaz),
 • Faturaların en eski tarihi 2 ay öncesi olmalıdır,
 • Bordro
  • Araç sıfır ise proforma fatura
 • el ise noterden tasdikli satış onayı ve ruhsat

Bu belgeleri bankaya ibraz ettikten sonra, gerekli incelemeler yapılır. Bu inceleme sonunda taşıt kredi başvurusu hakkında olumlu veya olumsuz haber tarafınıza bildirilecektir.

Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Biri ne kadar dikkatli olursa olsun, kullanılmış bir araba satın almak her zaman risk içerir. Bir aracın kısa sürede bozulacağını veya uzun vadede beklentilerinizi karşılamayacağını tahmin etmek bazen imkânsızdır. Peki sıfır araba almak için araç kredisi nasıl çekilir

 • Satın almadan önce bir arabayı test edin. Test sürüşü yapmak hiç yoktan iyidir, ancak genel olarak güvenli bir satın alma için yeterli değildir.
 • Yolcu koltuğunda, satıcı, seçilen arabanın niteliklerini vurgulamaktan ve kusurlarını gizlemekten sorumlu olacaktır. Daha doğru bir test için ideal olan aynı model bir araba kiralamaktır.
 • En çok istenen araçlar hakkında web sitelerinde ve özel dergilerde bilgi edinin. Sosyal ağlarda her aracın kalitesini tartışan onlarca topluluk var. Medyada yayınlanan haberler ve sıralamalar da çok yardımcı olacaktır.
 • Mümkünse bir arkadaşınızın arabasını alın. Araç sahibi ne kadar yakınsa risk o kadar düşük olur. Arabayla ilgili herhangi bir sorun olursa, bu problemi arkadaşınızla konuşabilirsiniz.
 • Diğer şehirlerdeki fiyatları arayın. Pek çok insan bilmiyor ama başka bir şehirde araba satın almak daha karlı olabilir. Ana fark fiyattır.

Son olarak, toplam maliyet, birçok otomobil üreticisinin ve bayiinin sıfır faizle araç satmak için verdiği sözlerin her zaman doğru olmadığını göstermesi açısından önemlidir. Uzmanlar ayrıca, alıcıların finansmanda mümkün olan en büyük ön ödemeyi yapmak için tasarruf etmelerini tavsiye ediyor. Bu sayede faiz gideri daha düşük olacak ve tasarrufların bankada uygulanması ile yine de bir miktar para kazanmak mümkün olacaktır.

Taşıt (Araç) Kredisi Nasıl Çekilir?

Taşıt kredisi hesaplama

taşıt kredisi nasıl çekilir ?

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *