«
altın fiyatları artıcak mı

Altın Fiyatları Artacak mı ? Altın ne kadar olacak? Son zamanlardaki ekonomik gelişmeler ile birlikte döviz ve altın fiyatlarının sürekli değişiklik kazanması yatırımcıların bu alana yönelmesi ile birlikte yatırım hacminin büyümesine ve yüksek alım satım yapılmasına neden oldu.Yatırım araçlarından en çok tercih edilen ise her zaman olduğu gibi yine Altın olarak ön plana çıkıyor. Yatırımcıların cevabını merak ettiği sorulardan biri olan altın artacak mı sorusu birçok kişi tarafından sıklıkla sorulmaktadır.Peki altın fiyatları yükselecekmi?

Halk arasında ve yeni başlayan yatırımcılar tarafından sıklıkla sorulan Altın fiyatları artacakmı sorusuna birçok yorumcu ve broker farklı cevaplar versede genel bir kesim altın fiyatlarının yükseleceği yönünde ortak yanıt veriyor.Son 20 yılda sürekli artan ve satılmadığı sürece hiç bir zaman zarar ettirmeyen altın birçok kişi tarafından en garanti yatırım aracı olarak görülüyor.

Altın Fiyatları Artacak mı
Altın Fiyatları Artacak mı

Altın Fiyatları Ne Zaman Yükselecek?

Altın fiyatlarının artması genellikle düğün zamanlarına denk gelse de son zamanlardaki döviz kurundaki yükseklik, Türk Lirası’nın değer kaybına uğraması ve makro ekonomik gelişmeler ile birlikte politik gelişmeler ile birlikte daha ani gerçekleşmektedir.Kısa süre önce merkez bankasının görevden alınması ile 400 lira ile haftayı kapatan gram altın asya borsalarının pazar günü açılması ile 520 liraya kadar yükselmiş ve pazartesi tüm borsaların açılması ile 480 liradan işlem görmüştür.Bu gibi gelişmeler altın üzerinde ani artışlar olmasına ve yüksek kazançlar elde edilmesine imkan sağlamaktadır.

Ayrıca altın artacakmı merak eden kişiler sürekli olarak açıklanan merkez bankası sene sonu tahmin fiyatlarına göz atabilir önceden fiyatların ne kadar yükseleceğini tahmin edebilir.Bu verilerin haricinde borsa takip uygulamaları ve borsa forumlarındaki yatırımcı görüşleri ile brokerların yorumlarını okuyabilir ve ekonomik gelişme tahminlerini değerlendirerek altın ne zaman artacak öngörebilirsiniz.

Altın Fiyatları Artacak mı
Altın Fiyatları Artacak mı

Altın Fiyatları Nasıl Takip Edilir?

Altın artacakmı sorusundan sonra birçok kişinin merak ettiği bir diğer soruda güncel altın fiyatlarının nasıl takip edileceğidir.Altın fiyatları 7/24 borsa uygulamaları aracılığı ile takip edilebilir ve mesai saatleri içerisinde banka uygulamaları aracılığı ile görüntülenebilir. Ayrıca fiziksel kuyumcuları ziyaret ederek güncel altın fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Hafta sonları ise borsalar kapalı olacağı için online bankacılık ve mobil bankacılıktan göreceğiniz altın fiyatları güncel olmamakta, alım satım miktarları arasında ciddi makas aralıkları bulunmaktadır.

 

Altınlar ile ilgili bu makale hoşunuza gittiyse, Diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

 

 

Makalemizde Hiçbir Şekilde Yatırım Tavsiyesi Yoktur.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *