«
borsaya nasıl başlanır
Borsa Nasıl Takip Edilir
Borsa Nasıl Takip Edilir

 

ABD Ticaret Bakanlığı, eylül ayına ait perakende satış verilerini açıkladı.

Buna göre, perakende satışlar, bir önceki aya kıyasla yüzde 0,7 artarak 625,4 milyar dolar oldu. Piyasa beklentileri, perakende satışların bu dönemde yüzde 0,2 azalması yönündeydi.Fakat tam tersi olarak yüzde 0,7 artış gösterdi.

Söz konusu dönemde, spor, hobi ürünleri, müzik enstrümanları ve kitap mağazalardaki satışlar aylık yüzde 3,7, genel mal mağazalarındaki satışlar yüzde 2, akaryakıt istasyonlarındaki satışlar yüzde 1,8, giyim mağazalarındaki satışlar yüzde 1,1 arttı.Fakat ABD devleti genel olarak döviz problemleri olsa ABD perakende satışlar artırmaya devam ediyor.Aklımızdaki sorulardan birisi ise Çin devlet Bitcoin madenceliği yasaklanmasıyla beraber ABD devletine göç olmuştu bunun etksi olduğunu düşünüyorum.

Aynı dönemde, yiyecek-içecek mağazalarındaki satışlar yüzde 0,7, mağaza dışı perakende satışları yüzde 0,6, motorlu araç ve parçalarının satıldığı mağazalardaki satışlar yüzde 0,5, gıda hizmetlerinin sunulduğu mağazalardaki satışlar yüzde 0,3 ve mobilya mağazalarındaki satışlar yüzde 0,2 artış kaydetti.Kısaca belirli bir sektör ayaklanma göstersede belli bölün halen gerileme devam etmektedir.

ABD ekonomik kriz bitti mi?

Sağlık ve kişisel bakım hizmetlerinin sunulduğu mağazalardaki satışlar ise yüzde 1,4 azalırken, elektronik ürün mağazalarındaki satışlar yüzde 0,9 düştü.

Analistler, eylül ayındaki beklenmedik artışa rağmen devam eden arz sıkıntıları nedeniyle perakende satışların gelecek aylarda düşebileceğine dair endişelerin olduğunu belirtti.Fakat Bitcoin madenciliği bu duruma engel olabilir.

üye ol

Makalemizde Kesinlikle Yatırım Tavsiye Yoktur.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Finans Günlük Hakkında

avatar

Finans Günlük

finansgunluk.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden finansgunluk.com sitesi sorumlu tutulamaz. Şikayet ve Önerileriniz için iletişime geçebileceğiniz mail adresimiz info@finansgunluk.com en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *